Dayanışmanın Ayrancı Halleri

Semtte bir dükkan, dükkanın içinde Ayça, Ekim, Selin ve Simin, dört kadın harıl harıl çalışıyorlar. Ne mi yapıyorlar, sosyal medyadan araştırarak öğrendikleriyle sağlık çalışanlarına ve ihtiyacı olanlara yüz siperliği yapıyorlar.

Özel birşey kullanmıyorlar; asetat, paça bandı, kapı altı süngeri ve zımba. Keyifli bir yoğunluk ve yorgunluk yaşıyorlar. Ama pandemi hastanelerine, kargoculara, kendilerine ulaşan ihtiyacı olanlara yüz siperliği hazırlıyorlar.

Mahalleli olmak, birbirimize (kalben) dokunabilmek, omuz omuza vermek ve BİZ için çabalamak, bu olsa gerek. İyi ki varlar.

Pandemi hastanelerine gönderdikleri siperliklerin yanına da şu notu iliştirmeyi unutmayacak güzel kalplerden söz ediyoruz.

Canımız ciğerimiz sağlık çalışanlarımız; sizlere, yani bilimin ışıklı ellerine ve zihinlerine, her zamankinden daha fazla ihtiyacımız var… Bizler için ne kadar çırpındığınızın ve kendinizi en ön saflara attığınızın farkındayız… Bu siperler, sizlere kalbimizden kopan birer saygı işareti. Sevgiler.

Yazar Hakkında

Mimar | + Yazarın diğer yazıları

15 Mart 1970 Mersin doğumlu. 1988’de Gazi Üniversitesi Mimarlık Fakültesi’ne ve şehre öğrenci olarak geldi. O günden bu yana mesleki disiplini ve kent, politika, kentin sosyolojik kimlikleri ve hakları alanında emek üreten dernek, örgüt, platform ve yapılarda bir köşede durmaya çalışır. Solfasol Gazetesi kurucularındandır (artık dışındadır) ve Zıtlar Mecmuası kent web-medyası ekibindendir.

Ücretsiz E-Bülten Abonesi Olun

Yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir