Elektrik faturasına itiraz

Elektrik faturama itiraz edebilir miyim?

Doğruluğu şüphe haline gelmiş elektrik faturanıza itiraz edebilir, tüketim miktarını hatalı ölçtüğünü düşündüğünüz sayaçlarınıza müdahale talep edebilirsiniz. Ayrıca hukuka ve hakkaniyete aykırı bulduğunuz zam uygulamalarını iptal davasına konu edebilirsiniz.

Devamını oku

Yeni yılın ilk film önerileri

Özellikle belli yaş grupları için geleneksel anlamıyla televizyonculuk giderek daha da silikleşiyor ve televizyon karşısında geçirdiğimiz vaktin büyük çoğunluğunu stream platformları oluşturuyor. Bu platformlarda da onca seçenek içerisinde “ne izleyebilirim” sorusunun cevabını hemen bulmak kolay değil. Ben de bu sayıda Ayrancım Gazetesi okurları için kendi arşivimden 3 film incelemesi paylaşıyorum. İyi seyirler!

Devamını oku

Yılbaşında neden hindi yeriz? 

2022’nin bu ilk günlerinde aklıma takılan bir konu var; acaba yılbaşlarında neden hindi yenir ve neden sadece yılbaşı masalarının baş kahramanıdır? Bu soruların kökeni 19. yüzyıla kadar giden bir hikayesi var.

Devamını oku

Kahve dükkanları insansızlaşır mı?

Teknoloji ve yapay zekanın gelişimiyle dünyada giderek insansızlaşan bir ticaret trendi mevcut. Tüketimi her geçen gün artan kahvenin bundan etkilenmesi de kaçınılmaz. Peki kahve tam da bu yarışı yavaşlatmanın bir aracı değil miydi?

Devamını oku