Orman yangını

Orman Mühendisi Ahmet Demirtaş:Ormanlar meta yapıldıysa yangınların sorumlusu kim?

Orman Mühendisi Ahmet Demirtaş, Orman Genel Müdürlüğü’nün yangınlar konusunda yetersiz kaldığını vurgularken, “Kurumun orman yangınlarıyla mücadele kapsamında, nereye ne kadar harcanmıştır, hangi önlemler alınmıştır, yetersizlikler nelerdir ve mevzuata uygun mudur gibi konuları içerecek biçimde denetimi yapılmalıdır” diyor. Demirtaş, yanan ormanın alanı, yapısal özellikleri, toprak durumu vb. veriler elde edilmemişken başlatılan fidan kampanyalarının da anlamlı olmadığı görüşünde.

Devamını oku
Başak Alpan

Başak Alpan: Gençlerbirliği taraftarı olmak benim seçilmiş kimliğim

Oldum olası futbolu çok severdim. Ancak Gençlerbirliği tribününe gelişim bir proje ile başladı. Gözlem yaptıkça o şeyin parçası haline geldim. Sonra proje bitti ama benim Gençlerbirliği tribünüyle ilişkim bitmedi. Gençlerbirliği taraftarı olmak benim seçilmiş kimliğim. Her ne kadar sporda şiddete karşı olsak da bunun kontrolü için Passolig doğru bir uygulama değil. Özellikle tribünlerin apolitikleşmesi için yapılan bir çalışma.

Devamını oku

Dr. Aylin Yaman: Pandemiyle mücadele liderlik işidir

Dünya’da Covid-19 mücadelesinde en büyük başarı aşıda sağlandı. Türkiye’de sürecin başında kurulan Bilim Kurulu’nu çok destekledik fakat maalesef kurulun önerileri her zaman dikkate alınmadı. Çıkarılması gereken en büyük ders, Türkiye’de 1. Basamak Koruyucu Hekimliğe ve Bioteknoloji’ye yatırım yapılmamasının bedelinin ağır olduğu idi.

Devamını oku

Cin Ali Müzesi

Yaşları 30 ile 50 arasında olan hemen herkese okuma öğreten Cin Ali’nin şimdi müzesi var. Cin Ali müzesinde sergilenen her şeyin de bir öyküsü… Müzede duran pul ıslatma süngerinin bile.

Devamını oku

Kuzgun’da bir vaha

Kuzgun Sokak’ta bir apartmanın bahçesinde kış uykusuna yatan kaplumbağalar uykudan kalkalı çok oldu. Okçuluk branşında ülkemizi milli sporcu olarak temsil etmiş Tülin Cavlı’nın o güzel bahçesinde sizi 8 kaplumbağa, 3 bıldırcın, mama vakti gelen kediler, kaplumbağalara selam vermeden geçmeyen köpekler ve o çok özlediğimiz yüz yüze sohbete davet ediyoruz.

Devamını oku