Rengarenk giriş seçenekleri ile Ayrancı

TBMM güney köşelerinde bulunan Milli Egemenlik Parkı ve Cemal Süreya Parkı ayrı güzellikleriyle Aşağı ve Yukarı Ayrancı için adeta bir giriş kapısı gibi kullanılır, bu nedenle “Ayrancı’nın Kapıları” nitelemesini de hakederler.

Devamını oku

Bisikletlileri Yaşatalım!

Bisikletli ölümlerine dikkat çekmek için “Bisikletlileri Yaşatalım” sloganıyla İstanbul’dan yola çıkan Can Niyazi Bad, Bikes and Crafts kafede Ankaralı bisikletçilerle buluştu.

Devamını oku

Ayrancı’nın kadınlarına mor bir çağrı

Kadın Savunma Ağı 2018 yılında kuruldu. Kadınların birbirlerini güçlendirecekleri, örgütlenebilecekleri, haklarını öğrenmek ve aramak için mücadele edebilecekleri özerk alanlar oluşturmak amacıyla yola çıkan dernek Ankara’da “Mor Mekan’’ olarak 2019 yılında faaliyete geçti.

Devamını oku

Şehrin kütüphaneleri: Adnan Ötüken

Herkesin yolunu düşürdüğü Kızılay Meydanı’nın omuz başına yerleşmiş olan ve genç Cumhuriyet’in önemli yapılarına imza atmış Alman mimar Paul Bonatz’ın tasarımı Adnan Ötüken İl Halk Kütüphanesi; göz önünde, yol üstünde, ayak altında olup da, şehir sakinlerinin çoğu için göze görünmeyen mekanlar listesinin başlarında yer alıyor.

Devamını oku

Farabi Altgeçidi ve Grilerin Efendisi

Ankara’nın en çok nesini seviyorsun diye sorsalar derim ki, duvarları boyayan çocuklarını. Tek tek bulup öpesim geliyor onları. Nerede bir boş duvar görseler hemen neşelendirirler orayı. Farabi altgeçidini bir gece ansızın griyi rengâhenk boyayıverdiler. Farabi neşelendi, yüreklere bir ferahlık geldi. Sonra bir gün “Gricibaşı” bütün altgeçidi yeniden griye boyadı.

Devamını oku