Çankaya Kent Konseyi 7. Olağan Genel Kurulu yapıldı

Çankaya’da katılımcı belediyeciliği hayata geçirmek için kurulan Çankaya Kent Konseyinin 7. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Türkiye Kent Konseyleri Platformu Dönem Sözcüsü İsmail Kumru, Ankara Kent Konseyi Başkanı Halil İbrahim Yılmaz, Ankara Kent Konseyi Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Savaş Zafer Şahin, muhtarlar, sivil toplum örgütleri ve siyasi parti temsilcilerinin katıldığı Genel Kurul’da mevcut başkan Mustafa Coşar yeniden seçildi.

Çankaya Kent Konseyi Başkanı Mustafa Coşar konuşmasında “31 Mart yerel seçimlerinde yaşanan değişim, dönüşüm için umut verici oldu. Gönüllülerce paylaşılan özgün deneyimlerle iklim, enerji, göç, gıda gibi sorunlar üzerine çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Katılımcı demokrasiyi güçlendiren semt meclislerinin sayısını arttırarak insanlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz” dedi.

Çankaya Belediye Başkanı Alper TaşdelenYönetim kuruluna yaptıkları görev nedeniyle teşekkür ediyorum. Önyargıyla hareket etmeden tamamen katılımcı bir noktada hareket ettiler. Bizler de kent konseyinin daha ileri noktaya taşınması için elimizden gelen desteği vermeye devam edeceğiz” diye konuştu.

ÇANKAYA KENT KONSEYİ YÜRÜTME KURULU ÜYELERİ

1. Mustafa COŞARBaşkan
2. Serap ÇUĞAŞ ÖDEMİŞGenel Sekreter
3. Prof.Dr. Hayriye ERBAŞAnkara Üni. DTCF Sosyoloji
4. Demet ERDEMİRTürk Kadınlar Birliği
5. Ayten GÜRSOYAnadolu Güç Birliği Konfederasyonu
6. Hülya ERDOĞANAlacaatlı Mah. Muhtarı
7. Dr. Atila ILIMANAnkara Tabip Odası
8. Remzi DEMİREğitim-İş Sendikası
9. Barış CÖMERTBayraktar Mah. Muhtarı
10. İsa GÜVENAnkara Kahveciler Odası
11. Hüseyin GÜLTüketici Hakları Derneği
12. Ali ULUSOYEngelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği
13. Ali Necati KOÇAKAyrancım Derneği
14. Doç.Dr. Erdoğan YILDIRIMODTÜ Sosyoloji
15. Hülya SAYGIMülkiyeliler Birliği
16. Demet Aslan KAVACIKİncesu Mah. Muhtarı
17. Nilgün GEREDELİOĞLUMaltepe Mah. Muhtarı
18. Melek SAK GÜREŞTüm Emekliler Sendikası
19. M. Faruk SOYDEMİRMimarlar Odası Ank. Şubesi

Ayrancı’nın Betül Pastanesi

Hani derler ya ben ‘Aşağı Ayrancı çocuğuyum’ diye. İşte ben tam da buyum. Güz sokağı çocuğuyum. Çocukluğum, gençliğim orada geçti. Orada geçmişim, anılarım var. Kısacası özüm var. Yeşilyurt Sokak mahallemizin ana ekseniydi. Kasap Hilmi, Manav Hasan ve Bakkal Hasan esnaflarımızdı. O zaman süpermarketler, AVM’ler yoktu. Monica ve Tongo teyzelerimiz vardı…

Devamını oku